wtorek, 13 września 2011

Granda!

Jednym z prezentów urodzinowych od moich przyjaciół była najnowsza, choć znowuż nie taka nowa, płyta Moniki Brodki Granda. Podarunek w 100% trafiony, ponieważ od dawna zachwycam się jej niekonwencjonalną twórczością. 
Płyta zawiera dwa krążki - CD i DVD oraz książeczkę ze słowami piosenek. Wydawałoby się, że to najzwyklejsza płyta, ale dla mnie jest magicznie niezwykła. Dlaczego?
Wystarczy otworzyć opakowanie, by poczuć że trzymamy w ręku duszę artysty przelaną w każdy detal. Przepiękny, niczym rysowany kredkami, jeleń na okładce. Z tyłu sama Brodka, utrzymana w tej samej konwencji. W środku kolorowe wstążki, kobiety z czaszkami zamiast twarzy.
Płyta DVD zawiera tzw. making of, czyli wszystkie etapy tworzenia płyty. Jednak między wierszami poznajemy historię artystki, znajomych, współpracowników, ale także jej uczucia i podejście do muzyki.

Kiedy posłuchacie jej muzyki, zrozumiecie co mam na myśli. Przelała w tą płytę mnóstwo pasji, pracy i czasu, ale zdecydowanie było warto. Niezwykle prawdziwe i sensowne słowa, wspaniała muzyka, ale też wyraźna dykcja i profesjonalizm. Nietuzinkowe brzmienie czyni płytę niezwykłą, wartą każdej złotówki. Mam wrażenie, że jest to muzyka na światowym poziomie i jestem dumna, że Polska ma jeszcze bardzo dobrych artystów.

Jeśli wahałyście się, czy kupić płytę, zdecydowanie warto. Jeśli jeszcze nie słyszałyście jej twórczości, koniecznie posłuchajcie choć jednej piosenki. Wiem, że nie jest to muzyka dla każdego, ale mogę mieć tylko nadzieję, że Polacy docenią tak wspaniały głos. Z niecierpliwością będę czekać na kolejną płytę Moniki i wierzę, że będzie jeszcze lepsza.

Oto jedna z jej grandowych piosenek pt. Krzyżówka dnia:

Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu taka odskocznia od tematów kosmetycznych :)


peace&love
Rebellious lady

12 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę płytę! Moja ulubiona nutka to "W pięciu smakach" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, też lubię tą płytę :) Szczególnie kawałki 'Krzyżówka dnia', 'Saute', 'W pięciu smakach', no i oczywiście 'Granda' :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój 3 letni podopieczny uwielbia Grandę =)
  i ja razem z nim!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zostałaś otagowana!
  http://zpiatkunasobote.blogspot.com/2011/09/tag-letni-projekt-denko.html

  Zapraszam do zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brodka stanęła na wysokości zadania, zarówno płyta jak i design okładki i książeczki - rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 6. mi też bardzo przypadła do gustu ta płyta, Brodka bardzo dojrzała muzycznie :) słychać, że dobrze czuje się w takiej aranżacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. płyta jest świetna, można powiedzieć że już trochę o niej zapomniałam, ale mi ją przypomniałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię twórczość Brodki. Od dawna. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak mam byc szczera - nie trawie Brodki;). Chociaz moze jestem uprzedzona, bo kojarze glownie jej stare kawalki, te nowsze nie za bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja fanką twórczości brodki nie byłam, ale ta płyta bardzo odcina się od jej poprzednich kawałków. jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 11. słucham jej piosenek cały dzień:) uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawia mi radość - napisz coś od siebie :)
(brak weryfikacji obrazkowej)